Cmentarz parafialny

Cmentarz parafialny znajduje się w pobliżu kościoła (kilkaset metrów w stronę szkoły). Na cmentarzu jest pochowany ks. Jan Majsterski, który w czasach II wojny światowej był proboszczem parafii w Suścu. Jego grób znajduje się w centrum cmentarza, w pobliżu ołtarza polowego.
Grób śp. ks. Jana został w ostatnim czasie ozdobiony nową płytą marmurową. Ołtarz polowy jest zadaszony, co umożliwia sprawowanie Mszy św. podczas uroczystości na cmentarzu. Msze święte sprawowane są w najbliższą niedzielę po odpuście majowym ku czci św. Jana Nepomucena (21 maja) i w najbliższa niedzielę po odpuście sierpniowym ku czci MB Częstochowskiej, który obchodzony jest w parafii w ostatnią niedzielę sierpnia (wtedy Msza na cmentarzu przypada w pierwszą niedziele września). Uroczysta Msza św. sprawowana jest również każdego roku 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych. 2 listopada, w Dzień Zaduszny, po sumie sprawowanej w kościele parafialnym odbywa się procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych pośród grobów.

Na cmentarzu znajduje się grób żołnierzy września 1939 roku, którzy zginęli w walkach z Niemcami w okolicy Suśca. Na tablicy umieszczone są imiona i nazwiska pochowanych tu żołnierzy.

Cmentarz w Suścu - mogiła wojenna

Administrator cmentarza:

Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Nepomucena w Suścu,
ul. Kościelna 6, 22-672 Susiec

czynna w dni powszednie, po wieczornej Mszy świętej.
tel. 84-665 48 85, tel. kom. 530 903 916

Grabarz:

Adam Wiatrzyk,
zam. Susiec, ul. Tomaszowska 110,
tel. kom. 691 659 599

Cmentarz został w ostatnich latach ogrodzony siatką. Oczyszczono i zagospodarowano przestrzeń cmentarza. Zostały ustawione boksy na śmieci, co umożliwia segregację śmieci cmentarnych. Utwardzono też główną aleję cmentarza. Parafia planuje w najbliższych latach wybudowanie kaplicy cmentarnej na cmentarzu w Suścu. Przed bramą główną znajduje się gablota informacyjna, gdzie wywieszony jest regulamin cmentarza, zatwierdzony przez Radę Parafialną w marcu 2012 roku oraz informacje dotyczące administracji cmentarza.

Prace na cmentarzu w ostatnich latach